تقدیم به بازدیدکنندگان

                                   خوش آمدید

جدیدترین خبر های نیمه دوم اردیبهشت تا امروز

لای روبی قنات قدیمی رحیم آباد به یاری خداوند عزیز آغاز شد

             "  الحمد لله الذی انزل من السما’ ما’ فاحیا به الارض بعد موتها  "

با همکاری اهالی محترم روستا خودیاری مردمی به مبلغ شش میلیون تومان جمع آوری شد و ادامه کار و نظارت بر آن به جهاد کشاورزی شهرستان سپرده شد


1- مراسم با شکوه استقبال از حاج محمد رفیعی به همراه  همسرش  به مناسبت بازگشت از مسافرت حج روز دوشنبه93/2/22 مسادف با ولادت حضرت علی (ع) 

2- سارقان دهکده را در خاموشی فرو بردند                                                        چهارشنبه شب 93/2/31  در عملیاتی حساب شده سارقان( ... )به سیستم برق رسانی روستا دستبرد زده و با قطع و کابل برداری از تیرهای برق ورودی روستا دهکده را برای 16 ساعت در خاموشی فروبردند . چند تن از اهالی اظهار داشتند که هنگام سرقت متوجه قطع برق روستا شده اند اما متاسفانه کسی به دزدیده شدن سیمهای معابر شک نکرده است .

3-  دهکده روز پنجشنبه 93/3/1 را نیز در بی آبی به سر برد                             قطع آب آشامیدنی روستا که به دلیل ایجاد نوسان در سیستم کنترل پمپ اتفاق افتاده بود شاید کمی باعث ناراحتی برخی از اهالی شد اما برای بسیاری از زنان روستا  نیز خیلی بد نبود زیرا به یاد گذشته های دور ظروف و لباسهایشان را برای شستشو به قنات اسل بالا برده و در آنجا روز نسبتا خوبی را پشت سر گذاشتند . 

4- دهکده بزودی صاحب خانه بهداشت می شود

سر انجام پس از نامه نگاریهای انجام شده و طی مراحل قانونی ، پروزه ساخت خانه بهداشت با مساحت یکصد متر مربع در روستا به تصویب شورای بهداشتی مرکز بهداشت استان رسید . در بازدیدی که روز سه شنبه مورخ 30/2/93 توسط جناب آقای سلیمی رییس مرکز بهداشت شهرستان و جناب آقای رستمی معاون وی از محل احداث ساختمان بهداشت به عمل آمد عنوان گردید که عملیات ساخت حداکثر از ابتدای تابستان امسال آغاز شده و تا پایان شهریور نیز به اتمام خواهد رسید .

5- خدا حافظ دست انداز !!!  

                                                                                               به یاری خداوند بلند مرتبه اهالی روستا و میهمانان عزیز دیگر از شر دست اندازهای نا خوشایند معابر دهکده راحت شدند . در عملیات خاکریزی معابر که چند روزی با حجم یکصد سرویس ماسه مخلوط به طول انجامید کوچه ها و خیابانهای روستا از حالت قبلی  با چاله های وحشتناکش به معابری صاف و یکدست تبدیل شدند دست همه درد نکنه


6- احداث فضای سبز ابتدای روستا                                                                  خاکریزی فضای سبز ابتدای روستا روز شنبه 93/3/3 به اتمام رسید انشا’لله به زودی با کاشت درختان و چمن و لوله کشی آب قنات کنار روستا و استفاده از آن درآبیاری و حوضچه های فضای سبز  زیبایی وصف نا پذیری را در دهکده مشاهده خواهیم کرد ( فقط کمی احتیاج به همفکری و پشتیبانی داریم ) 


/ 4 نظر / 23 بازدید
saeed

سلام. من بلا استثناء هر روز به این وبلاگ سر میزنم و همیشه انتظار دیدن عکسها و مطالب جدید رو دارم. الحق و والانصاف که خوب به روز رسانی میکنید. ممنون.

saeed

به نظرم این بار که بیام اونجا یه ده کاملاً جدید رو میبینم....... چقد تغییر ماشالا یدفه انجام شد. مطمئناً تٱثیر زحمات شوراهای جدیده. دست شما درست.

حمید/حسن/علی اکبر

درود درود بر شرفت خدا قوت ، آبادی داره آباد میشه .سختی و مشقت داره اما وقتی دل خیلی از مردم که شاید اونجا هم نباشن شاد میشه واقعا شیرین و دلچسبه . دعای خیر ما پشت و پناهتون و عشق و امید فانوس راهتون

ميثم

[لبخند][لبخند] سلام به بچه هاي روستا يمان نمازو روزه همگي شما در ژيش خداي مهربان قبول حق ان شا اهلله الان كه اين پيام رو ميزارم بچه هاي ده در حال كشاوررزي وچيدن گندو وخرمن كوبي هستند ازهمينجا به همه اهالي ده خسته نباشيد ميگم راستي آقا ابوالفظل اول سلام و نمازو روزه هاتون قبول حق راستي اگر امكان دارد عكسها ي باكيفيت بهتري از گندم چيني كشاورزانمان لطفا حتمان گرفته وروي وبلاگ بزاز .ممنون